Ayarlar
Arama

H.Yılmaz Kişisel Blog Sayfası

Twitter Sayfam:

Makalelerim

Buradasınız: Anasayfa » Önce Kelam » Dekoltenin Masumiyeti Büyük Yalan

Dekoltenin Masumiyeti Büyük Yalan

Sol ve Kemâlist cenâhın sesi bir daha ayyuka çıkmış vaziyette; Cehennemî bir gürültü memleket sathında yankılanıp duruyor… Kirli maksat ve pis oklarının hedefine koydukları isim bir İlahiyat hocası: Orhan Çeker… Sebep, Çeker’in bir televizyon konuşmasında söyledikleri. Hocayı birlikte dinleyelim:

“Kadın vakur davranmış da sarkıntılığa uğramış ise suç yüzde yüz erkeğindir. Elbette işlenen suç son derece iğrençtir. Kadın dekolte giyinmiş, tahrik ve davet edici davranmış ise suça ortaktır. Suça ortak olup sonradan şikayetçi olması makul değildir. Bu konuda suçu işleyen erkekleri savunduğum anlaşılmasın. Lakin bu suçun işlenmesinde dekolte kıyafetler giyinen, davet ve tahrik edici davranışlar sergileyen kadının da etkisi küçümsenmeyecek kadar

büyüktür…”

Hoca haklı, yerden göğe kadar haklı. Söylediklerinin zayıf tarafı, son derece sâkin ve iddiasız söylenmiş olması. Halbuki bu hakikat şuura mızrak gibi saplanacak bir avazla haykırılmalı…

Sol ve Kemâlist cenâhtan erkekler gürûhu koro halinde itaraz ediyor, dekolte tâcize zemin teşkil etmez, diye. Dehşetli bir alçaklık… Alçaklık, çünkü dekolte giyinmiş bir kadının yarım çıplak bedenine bakmaktan habis ve hayvanî bir haz duyduklarını saklıyorlar. Maksatları bu iğrenç zevklerinin devamından mahrûm kalmamak.

 

Ne var ki, aynı cenâhta kadınlar gürûhunun sesi de daha az şirret, daha az yırtıcı çıkmıyor: Hayır, diyorlar… Dekolte erkeği tahrik etmez. Yalanın büyüğü, yalancılığın daniskası bu…

 

Dekolteyi putlaştıran kadınlara sormaya mecburum? Acaba yarım çıplak dekolte bir kıyafet ile sokaklara fırlarken maksatları inek, öküz, kedi ve köpeklerin dikkatini çekmek mi? Yahut sokaktaki bütün erkekleri babaları, abileri, kardeş ve amcaları olarak mı görüyorlar? Ya da sevgili eşleri ile karşılaşma ümidi içinde mi dekolte giyiniyorlar? Düpedüz maksatlarının erkeklerin dikkatini çekmek olduğunu inkâr ediyorlarsa, maksatları nedir?

 

Hangisinin yüzünü yıkamaya kalkışsan iki kilo boya akmadan tenine ulaşılmayan günün kadını bunca makyajı hayvanlar için mi yapıyor? Parfümeri dükkânı bolluğunda kokuları kedi ve köpekler peşlerine takılsın diye mi tam da sokağa çıkarken kullanıyorlar? Dekolte ve makyajı mâsum ve zararsız göstermeye çalışan kadın, kendisi de dahil kimsenin inanmadığı bir yalanı söylediğini herkesten daha iyi bilir…

 

Kemâlist rejim, maalesef kadınının güzellik ve zayıflığını başından beri cemiyeti ahlâksızlaştırma ve dinden koparma projesinin en temel unsuru olarak kullanmıştır. Annelikten dişiliğe düşürüp paçavraya çevrilen kadınla dindar nesilleri yetiştirmenin imkânsızlığı doğru tesbittir.

 

Dikkatee şâyân değil midir ki, Bediüzzaman Hazretlerinin en çok tâkibât mevzuu yapılan, en çok tâciz ve mahkûmiyetine sebep addedilen eseri küçücük “Tesettür Risâlesi”dir… Örtünme’nin Allah’ın emri ve kadın için fıtrî bir ihtiyaç olduğunu anlatan, cismi küçük ama mânâsı büyük bu eser karşısında Ankara’nın hafakanlar geçirmesinde şaşılacak bir şey yoktu. Bugün Orhan Hoca’yı linçe kalkışanları kaale almak de hak ve hakikate sırt dönmek olur.

 

Evet, dekolte giyinen kadın erkeğin dikkatini çekeceğini bilir ve maksadı da erkeğin dikkatini çekmektir. Erkeğe çıkarılmış bu şuh dâvetin sebebiyet verdiği netice kadını her zaman mest edecek hoş bir hayâlden ibaret kalmayabilir. Bâzen de kendisi gibi düşkün bir nazarın kurbanı olur. Zırlamanın gereği yok… Erkek alçaklığı ve kadın yalancılığı ile bu meselede yol alınamaz. Orhan Hoca’nın sesi hak ve hakikatin sesidir, kulak verilmeli.

 

Ya da dekoltenin müdafiileri suallerime cevap versinler..

Hüseyin Yılmaz

Hüseyin Yılmaz

Hakkın hâtırı âlidir, hiçbir hâtıra fedâ edilmez.

Websitesi: www.hyilmaz.net

Yorumyapın

(*) gösterilen alanlar mecburidir.

Tuyan Tasarım