Ayarlar
Arama

H.Yılmaz Kişisel Blog Sayfası

Twitter Sayfam:

Makalelerim

Buradasınız: Anasayfa » Haberler » BİR AFAROZ HİKÂYESİ, YA DA...

BİR AFAROZ HİKÂYESİ, YA DA... Vurgulanmış

Dostlar!


Fakir Nurlar'ı 1971'de Kâhta'da, kalbî Nur Talebelerinden Fırıncı Hacı İbrahim Abinin evinde tanıdı. Aradan 40 yıl geçmiş...


Risâle-i Nur ve Bediüzzaman'ın mücâdelesine elimden geldiğince iştirak etmeye çalıştım. Hep daha iyinin mücâdelesini verirken ayaklarıma takılanlar hep suyun başını zapt edenler oldu... Defalarca harice savurmak istediler... Bu savrulmalarda zaman zaman yaralandım, acılar yaşadım, yorulduğum oldu. Ama şükürler olsun ki, dâvâyı cümleden hep âli gördüm.


Bu sitede yakında yaşadığım son bir afarozu sizlerle paylaşmaya karar verdim. Zirâ "Kol kırılır yen içinde!" bir hakikat iken, hakkın üzerine kirli bir şal gibi örtülüyor ve bir çok zulmün perdesi hâline getiriliyor. Sanırım buna artık izin verilmemeli...


Devletin cemaatleri bir asırdır tehdit gibi gördüğü, irtica tehlikesi adı altında her vesileyle hırpaladığı bilinen şey... Ama çoğu zaman gözden uzak tutulan bir husus var ki, aynı Devlet cemaatlerin içine de kontrollerini ele geçirmek maksatlı çok kişileri ya yerleştiriyor, ya da içeridekileri bir şekilde istihdam ediyor.


Takdir edersiniz ki Devlet için bir cemaati bütün fertleri ile kontrol altında tutmak kolay değildir. Ama idâre mevkiindekileri kontrol altına almışsanız, cemaati de kontrol eder, olmadık istikametlere sevk eder, tuzaktan tuzağa sürükleyebilirsiniz.


Üstad Bediüzzaman Said-i Nursî'nin vefatından sonra Nurculuk hareketinin seyrini, kısmetse bir kitab hacmi ile kaleme almak istiyorum... Ama ondan önce son afarozla başlayarak bir girizgah yapma kararındayım... Önümüzdeki günlerde kısmetse okursunuz.


Hüseyin Yılmaz

 

Son değişiklik Perşembe, 12 Ocak 2012 00:52

3 yorumlar

 • Yorum Bağlantısı yaşar avcı yazan yaşar avcı

  istihbaratın içinde olmadığı cemaatmı var.mü'min ferasetiyle bunu bilir... it ürür kervan yürür der hızmetine devam eder.cemaat içinde bu tür asalakları deşifre etmek belki davaya zarar verebilir ,düşüncesiyle suskun kalabiliyor insan...

  Cumartesi, 13 Temmuz 2013 18:23
 • Yorum Bağlantısı Zafer ERKAN yazan Zafer ERKAN

  Afaroz hikayesini merakla bekliyorum, ayrıca burada zikrettiğiniz hususları somut ifadelerle dile getirirseniz daha yararlı ve aydınlatıcı olacağı kanaatindeyim.
  Üstaddan sonrayı anlatma fikri güzel, artık bunu yapmanın zamanı geldiği hususunda hemfikirim ancak tabi bu çok iddiialı bir düşünce aynı zaman ciddi güçlükleri olacak olan yorucu bir çalışma gerektirdiğini de hesap ediyorsundur, Yine de bir yerden başlanması gerektiği kanaatindeyim.. selam ve dua ile..

  Salı, 29 Ocak 2013 10:54
 • Yorum Bağlantısı M. Nuri Bingöl yazan M. Nuri Bingöl

  Yazar'a aynen katılıyorumi ama boşuna...siyasi mevta oldukları gibi "hizmet yarışı"nda da yaya kalacak anlatılan camiayı esir almış klik. Bunu sağlamak Sahib-i Hizmet olan Zat'a ağır mı gelir?

  Cuma, 13 Ocak 2012 22:38

Yorumyapın

(*) gösterilen alanlar mecburidir.

Tuyan Tasarım